تور قبرس

در شرق دریای مدیترانه در فاصله ۶۴ کیلومتری سواحل ترکیه و سومین جزیره بزرگ مدیترانه می باشد .

کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که قسمت شمالی تحت نظر ترک ها میباشد و پایتخت این کشوربه اسم نیکوزیا می باشد که آن نیز به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده که ، پایتخت قبرس شمالی نیکوزیای شمالی می باشد .

سراسقف ماکاریوس، رئیس‌جمهور وقت قبرس در سال 1974 در کودتایی توسط نظامیان یونانی سرنگون  و ترکیه ارتش خود را درشمال این کشورقرار دارد که باعث شد این سرزمین به دوقسمت تقسیم شود .

و در سال 1983 بخش ترک نشین نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی و اعلام استقلال کرد .

غیر از کشور ترکیه هیچ کشوری ، قبرس ترک را به رسمیت نمی شناسد . 

بنا بر سرشماری که در سال 2011 انجام شد جمعیت مردم این ناحیه نزدیک به 294.906 نفر بوده است .

اکثر مردمی که در قسمت ترک نشین قبرس زندگی می کنند سنی مذهب هستند .

قبرس شمالی دارای ده شهر به نام های : نیکوزیای شمالی ، فاماگوستا ، کایرنیا ، مورفو ، گونیلی ، لفکا ، کایتریا ، لاپیتوس ، کاراواس ، چاتالکوی می باشد .

در حال حاضر بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده در نزدیکی  شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس ۷۵۰ گونه گیاهی مختلف وجود دارد که ۳۰ تا از آن ارکیده هایی هستند که فقط مختص قبرس هستند .

با خرید تور قبرس شمالی حنما از این منطقه دیدن کنید .

تور قبرس

آب و هوای قبرس

در تمام فصول سال شما میتوانید به این جزیره خوش آب و هوا سفر کنید بدلیل اینکه سرما و یخبندان را نمی بینید .

گرم ترین دمای این منطقه در تیر ماه حدودا 40درجه سانتی گراد  و بهترین دمای هوا در ماه دی که دمای هوا حدود 10 درجه سانتی گرادمی باشد .

و بهترین فصل سفر به این منطقه ، فصل بهار می باشد .

چگونه به قبرس سفر کنیم ؟

شما میتوانید با خرید تور قبرس شمالی به این جزیره سفر کنید

هزینه خرید بلیط هواپیما قبرس به تاریخ سفر ،نوع ایرلاین و کلاس پروازی مد نظر شما بستگی دارد .

در نظر داشته باشید که برای سفر به قبرس شمالی مانند سفر به ترکیه احتیاج به اخذ ویزا ندارید و فقط در زمانی احتیاج به ویزا دارید که بخواهید به قبرس جنوبی سفر کنید ، اخذ ویزای این کشور به دلیل قرار گرفتن در بخش اروپایی نیاز به اخذ ویزای شنگن مدارد که این ویزا مانند دیگر ویزاهای شنگن دارای پروسه طولانی تری می باشد .

تور چارتر قبرس شمالی

هزینه تور قبرس بستگی به تاریخ خرید بلیط هواپیما قبرس وتاریخ سفر، تعداد شب های اقامت ، انتخاب هتل، نوع هواپیما و کلاس پروازی مد نظر شما دارد .

تور قبرس زمینی

شما میتوانید از طریق زمینی با خودرو شخصی و یا از طریق اتوبوس ها وارد یکی از بنادر مرسین یا آنتالیا شوید و از آنجا با کشتی وارد  قبرس شمالی شوید .

ویزای قبرس شمالی :

همه کشورها میتوا نند بدون ویزا وارد  قبرس شمالی شوند. اما پروازها و کشتی ها به قبرس شمالی فقط از ترکیه انجام می شود و اگرازاین طریق وارد قبرس شمالی شوید به هیچ عنوان نمیتوانید وارد قبرس جنوبی شوید. ولی اگر از مرز هوایی یا دریایی اول وارد قبرس جنوبی شوید، بدون هیچ مشکلی می توانید از مرزی که بین قبرس شمالی و جنوبی

می باشد  عبورکرده و وارد قبرس ترک شوید. هنگام عبور بین قبرس شمالی و جنوبی پاسپورت ها کنترل می شود و هیچ مهر ورود و خروجی داخل پاسپورت خورده نمی شود.

بعضی مواقع سال مانند ایام نوروز هواپیماهای ترکیه که از ایران به قبرس شمالی پرواز دارند  قبل از رسیدن به قبرس شمالی توی ترکیه یک توقف کوتاه ، نیم تا یک ساعت دارند.

معرفی فرودگاه قبرس شمالی:

فرودگاه بین المللی ارجان واقع در شهر نیکوزیای شمالی کشور جمهوری قبرس شمالی ویکی از مهم ترین و پرمسافرترین فرودگاه های کشور جمهوری قبرس می باشد .

بدون در نظر گرفتن عوامل تاثیر گذارمی توان گفت که فاصله ی هوایی فرودگاه بین المللی ارجان در نیکوزیای شمالی قبرس تا فرودگاه های شهرههای مختلف ایران حدود دو ساعت و چهل و پنج دقیقه می باشد .

در نظرداشته باشید که در حال حاضر هیچ یک از شرکت‌های هواپیمایی داخلی دارای پرواز مستقیم به مقصد فرودگاه بین المللی ارجان نمی باشند .

دروازه ی قبرس شمالی نام ترمینال جدید قبرس می باشد که در سال 2004 افتتاح شد .

از امکانات این فرودگاه میتوان به مواردی مانند: کافه‌ها و رستوران‌های شبانه ‌روزی محلی و بین المللی ، فست فودهای مختلف، فروشگاه‌های خرید سوغاتی و امکانات پزشکی ویژه برای مسافران دارای مشکلات جسمی و پارکینگ روباز با گنجایش 800 خودرو اشاره کرد .

دیدنی های قبرس شمالی :

بندر گیرنه :

به این بندر جواهر قبرس نیز می گویند که  در 64 کیلومتری از کشور ترکیه و در قبرس شمالی قرار دارد . این منطقه زیبا نزدیک به 10 قرن قبل از میلاد مسیح تاسیس شده است .

گیرنه به عنوان محلی ایده آل برای توسعه ی بندرگاه می باشد .

قلعه گیرنه

قلعه بزرگ و تاریخی‌ برای محافظت از شهرتوسط بیزانس در قرن هفتم تاسیس شد . حالا به مکانی برای بازدید توریست‌ها تبدیل شده است .

قسمت داخلی قلعه شامل اتاق نگهبانی، زندان، حیاط و بخش سلطنتی و در قسمت پایین قلعه، سیاه چال ها و اتاق ذخیره غذا می باشد

در پشت این قلعه جاذبه هایی مانند: آپارتمان های پادشاهی کلیسایی کوچک و کلیسای سنت جورج می باشد .

در حال حاضر این منطقه با رستوران و کافه هایی که در اطرافش (زمانی خانه های ونیزی و انبارهای کاروانی) می باشد ، پذیرایی گردشگرانی می باشد که از این منطقه دیدن می کنند .

در موزه ی کشتی های شکسته ،کشتی وجود دارد که حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد غرق شده و قدیمی ترین کشتی کشف شده می باشد .

برج گرد:

قلعه بزرگ و تاریخی‌ برای محافظت از شهرتوسط بیزانس در قرن هفتم تاسیس شد .

حدود 1300 سنگ به شکل دایره ای، در این برج به کار رفته است و در حال حاضراین برج ، پر شده از  از انواع صنایع دستی، نقاشی، کتاب، مبلمان، فرش و هدایای سوغاتی برای گردشگران .

کلیسای بلاپایس :

برای رسیدن به آن باید اول به روستای بلاپایس در نزدیکی گیرنه بروید . ساخت این کلیسا مربوط به قرن 13 میلادی

می باشد .

کلیسای گوتیک بلاپایس که به نام بلاپایس هم می شناسند در کنار کوه‌های پنج انگشتی (کایرنیا) در روستایی کایرینا قرار دارد .

برای بازدید از این کلیسا ازاوایل ماه آگوست (اوایل ماه مرداد ) تا اواسط سپتامبر(اویل مهرماه) همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 شب میتوانید بازدید کنید و اگرتاریخ خرید تور قبرس شمالی  شما برای اواسط سپتامبراست بهتر است بدانید که از اواسط سپتامبر (ماه شهریور) تا آخر ماه می (اردیبهشت ) ساعات بازدید از کلیسای بلاپایس از 9 صبح تا 17 عصر می باشد .

قلعه سنت هیلاریون :

این قلعه ما بین رشته کوه های شهر گیرنه که دسترسی آسانی به نیکوزیا دارد واقع شده است  .

یکی از کامل ترین و محبوب ترین قلعه های کوهستانی گیرنه با دید زیبای دشت ساحلی از سمت شمال ،قلعه سنت هیلاریون می باشد .

جالب است بدانید که قلعه سنت هیلاریون ، الهام بخش قلعه های داستانی پادشاه لودویگ در باواریا و سلطنت جادویی والت دیزنی می باشد .

این قلعه در اصل ، صومعه متعلق به زاهد سوری گوشه نشین به نام هیلاریون بوده که در قرن چهارم زندگی می کرده و او برای محافظت از جزیره ، مقابل دزدان دریایی چندین قلعه ساخته شده است . و به دلیل حملات اعراب این صومعه به قلعه تبدیل شد .

این قلعه از بخشهای  پایینی و میانی ساخته شده است ساخت این برج  با  اهداف اقتصادی و محل اقامت افراد مسلح و نظامی و بخش بالایی که مخصوص خانواده های سلطنتی وبرج پرنس جان نیز در قلعه بالایی و کلیسا نیز در بخش میانی تشکیل شده است .

شبه جزیره کارپاس و و کلیسای آندریس :

منطقه ای کشف شده در قبرس با روستاهای عجیب و غریب و مکانهای تاریخی پنهان .

شبه جزیره ناهموار و دورافتاده کارپاس که در امتداد سواحل طلایی پشت تپه های ناهموار شمال شرقی جزیره (قبرس شمالی) وسمت شرق ترکیه واقع شده است .

در حاشیه آن بکر ترین سواحل جزیره که بیشتر پاتوق لاک پشت های دریایی هست تا توریست ها .

شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی از نزدیکی فاماگوستا تا شمالی ترین نقطه امتداد دارد .

کشاورزی جزو مشاغل مهم مردم این منطقه می باشد و شغل دوم آنها ماهیگیری است .

بوگاز و کومیالی مراکز اصلی رستورانهای قبرس شمالی است .

قلعه کانتارا :

بسیاری از جنگ ها در این مکان اتفاق افتاده که مهم ترین و مخرب ترین آنها مربوط به سال 1228 می باشد  که دیوارهای این قلعه با برخورد توپ به شدت آسیب دید و با تصرف این قلعه به جزیره مسلط شدند .

درقرن 13 میلادی دوباره مورد بازسازی قرار گرفت  و از آن به بعد پناهگاهی برای پادشاهان و حاکمان در طول قرن ها بوده و درحل حاضر یکی از مکان باستانی برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد .

برای رسیدن به این قلعه حدود 30 دقیقه از مرکز شهرتا روستای کانتارا فاصله زمانی است که از روستای کانتارا تا قلعه نیز حدود 10 دقیقه فاصله است .

جاده ای باریک و پر پیچ و خم که زیبایی های طبیعی بی شماری را در خود جای داده و همانند آن را نمی توانید در جای دیگر پیدا کنید و بعد از سپری کردن این مسیر به کافه ها و مغازه هایی برای استراحت و خرید وسایل محلی این منطقه می رسید .

دو برج دوقلو، سرویس های بهداشتی که تاریخچه آن ها مربوط به دوره ی باستان می باشد  و سیستم آبرسانی قلعه که بسیار پیچیده و دقیق می باشد از دیدنی های این بنا محسوب می شود .

داستانهایی در مورد این بنا گفته میشود که این قلعه دارای101 اتاق می باشد  و کسی که به آخرین اتاق برسد  وارد بهشت می شود اما حقیقت این است که تعداد اتاقهای این قلعه کمتر از 101 اتاق می باشد .

توصیه می کنیم تا با خرید تور قبرس شمالی از قبرس شمالی و آثار تاریخی این شهر دیدن کنید .

شهر باستانی سالامیس :

اگر به تاریخ و مناطق تاریخی علاقه دارید حتما با خرید تور قبرس شمالی از این شهر دیدن کنید .

به دلیل تقسیم بندی جزیره قبرس این شهر باستانی و مکان گردشگری نادیده گرفته شده است .

مجسمه های بدون سر ، در مرکز ویرانه های سالامیس قرار دارد.

این مجسمه ها بدست مسیحیان متعصب به این روز افتاده اند .

دو خرابه از کلیساهای بیزانس در میان رازیانه های وحشی و علف های هرز خودنمایی می کند .

با خرید تور قبرس شمالی شما میتوانید با تورهای گردشگری که توسط اتوبوس به این منطقه می رسید از دیدنی آثار باستانی و تاریخی این منطقه نهایت لذت را ببرید .

از آثار تاریخی این منطقه میتوان به موزاییک های فوق العاده و معبد زئوس، آمفی تئاتر، خرابه های معبد، خانه ها و ساختمان های مدنی اشاره کرد .

مسجد سلیمیه، کلیسای جامع سنت سوفیا

از قرن 16 دردوران حکومت عثمانی کنترل جزیره قبرس را به دست عثمانی ها بود ودر آن زمان این کلیسا به مسجد تبدیل شد تا نمادی از دین اسلام شود .

بعد ازحکومت عثمانی‌ها درجزیره قبرس، این مجموعه به‌عنوان یک بنای عبادتی برای مسلمانان در منطقه تحت کنترل ترک‌ها در قبرس شمالی بوده است .

این مکان نمونه مناسبی از معماری قرون وسطایی فرانسوی است که توسط معماران فرانسوی  طراحی وساخته شد .

تزیینات داخلی این بنا به رنگ سفید می باشد واز قوانین آن ، این است  که تمامی گردشگرانی که برای بازدید به این مکان میروند برای ورود باید روسری و لباس بلند بپوشند .

(برای خانم ها روسری و لباس بلند و مناسب برای آقایان هم لباس مناسب و بلند )

مسجد لالا مصطفی پاشا، کلیسای جامع سنت نیکولاس

این مسجد در بین سال‌های ۱۲۹۸ تا ۱۴۰۰ در شهر فاماگوستا بنا شد .

در اوایل ساخت آن در سال 1328 میلادی به عنوان کلیسای جامع کاتولیک سنت نیکولاس شناخته می‌شد . اما در سال ۱۵۷۱ میلادی توسط امپراطوری عثمانی به مسجد تبدیل شد .

 در قدیم این مسجد  میزبان مراسم های مهمی بود که شما با خرید تور قبرس شمالی میتوانید از این مسجد و بنای تاریخی دیدن کنید  شاهان زیادی در گذشته در این کلیسا سلطنت خود را شروع کرده اند

پادشاهان Lusignan  که در گذشته در کلیسای سنت سوفیای نیکوزیا  تاجگذاری می کردند بعد از ساخت این کلیسا به این محل نقل مکان کردند.

در این بنا و مسجد تاریخی دوبرج قرار دارد که قسمت بالایی آن ها میتوانید  صدمه ای که از زلزله دیده  و زخم های ۶۰۰ ساله ای که بر آن وارد شده را نظاره گر باشید .

بعد از تسلط مسلمانان در سال ۱۵۷۱ روی تمام نقاشی هایی که در این کلیسا در گذشته بوده را با گچ پوشانیده اند تا دیگر آثاری از آنها باقی نماند .

لالا مصطفی وزیر عثمانی ، محراب و مجسمه ها را از بین برد تا دیگر ظاهر اینجا شبیه به کلیسا نباشد .

برخی از پادشاهان قبرس در این کلیسا دفن شدند که با ورود مسلمانان تمامی سنگ قبرها را از بین بردند . مثل همه ی مسجدها، در کف زمین فرش پهن شد .

این مسجد کاملا طراحی ساده ای دارد ، نه اثری از مجسمه و نه اثری از نقاشی های دیواری است .

در حیاط این مسجد یک درخت انجیر که جزو قدیمی ترین درخت قبرس محسوب می شود وجود دارد  .

شهر فاماگوستا در فاصله ی حدود ۷۰ کیلومتری نیکوزیا، قرار دارد و بازدید از این مسجد رایگان می باشد .

کلیسای سنت بارناباس

این کلیسا واقع در شهر فاماگوستا که قدمت آن به سال ۱۷۵۶ مربوط است . قبر سنت بارباروس در این کلیسا قرار دارد

جالب است بدانید یوسف که لقبش بَارناباس از قبیلهٔ لاوی و اهل قبرس بود ، شخصی بود که رسولان او را «برنابای واعظ» نامیدند. او از یهودهای اورشلیم بود که به عیسی مسیح ایمان آورد .

او مزرعه ی خود را فروخت و پول خودرا  برای تبلیغ و گسترش دین مسیحیت خرج کرد.

او دارای کتابی به اسم  انجیل برنابا می باشد . بهتر است بدانید که کتاب او در حال حاضر از سوی کلیسا رسمیت ندارد . برنابا پسر عموی یوحنا ملقب به مرقس که خانهٔ مادرش، محل گردهمایی مسیحیان بود .

وی در سال ۶۱ میلادی در قبرس کشته شد .

دیوارهای تاریخی شهر فاماگوستا

برای جلوگیری از ورود عثمانی ها به این منطقه دیوارهای نازک و بلند ساخته شد .

و از جذابترین و زیباترین بناهای تاریخی این شهر که در قرن ۶ میلادی احداث شد برج و باروهای مارتین نگو می باشد و از بهترین نمونه های معماری نظامی قرن ۱۶ در قبرس شمالی می باشد .

ساحل گلپسیدس

یکی از محبوب ترین سواحل قبرس شمالی با ساحل ماسه ای و تمیز و رستوران ها و کافه ها ساحل گلپسیدس است .

با خرید تورقبرس شمالی میتوانید از تفریحات ساحلی این منطقه نهایت لذت را ببرید .

تفریحات آبی و خوشگذرانی در قبرس شمالی

غواصی جزو یکی از تفریحات آبی بسیار دلچسب است که می توانید در قبرس شمالی تجربه اش کنید .

تدریس ورزش و تفریح غواصی BSAC و PADI توسط مرکزغواصی قبرس انجام می شود .

مرکز غواصی بلوو دلفین، که تحت نظر جاسمین کورت می باشد ، علاوه بر غواصی، در لنگرگاه قدیمی ارائه دهندۀ کیوسک های توریستی مناسبی می باشد .

مرکز غواصی ترتل بای محل مناسبی برای گردشگرانی که با خرید تورقبرس شمالی به این شهر سفر کرده اند  و شما را به تعدادی از برترین مناطق غواصی می برد که در این منطقه لاکپشت، مارماهی، اختاپوس، و انواع ماهی های تون و غیره را می بینید .

شما با خرید تور قبرس شمالی می توانید با غواصی و تفریحات آبی لذت سفر خود را دو چندان کنید .

گشت زنی با قایق

با خرید تور قبرس شمالی شما میتوانید با گشت زنی در گیرنه بوسیله قایق ساعاتی خوشی را برای خود خلق کنید .

این تورها معمولا ساعت 10:30 شروع میشود وتقریبا ساعت 16:30برمیگردید. داخل این قایق ها از تفریحاتی مانند  موزیک، شنا و غواصی با لوله و ماسک، ناهار بصورت باربیکیو و سایر سرگرمی های مشابه برای شما فراهم می باشد .

شما میتوانید  از تورهای قایقی افرود، غواصی معمولی و عمیق و نیز ماهیگیری از برنامه های اصلی آن است هم استفاده کنید .

شما با خرید تور قبرس شمالی میتوانید با استفاده از این تور از سفر خود لذت ببرید .

پارک آبی اختاپوس

پارک آبی اختاپوس نمونۀ منحصرو سرگرم کننده در گیرنه می باشد .

گرچه این پارک بیشتر برای کودکان طراحی شده و نمی تواند رقیب پارک آبی دنیای آب در ایاناپا باشد ولی برای خانواده هایی که به دنبال جایی خنک برای استراحت می گردند جای مناسبی است . پارک آبی اختاپوس تقریبا ارزان است و تخت های زیادی دارد

این پارک  برای آن دسته ازتوریست هایی  که ترجیح می دهند زیر آفتاب دراز بکشند و مناظر عجیب و غریب آبی را تماشا کنند مناسب است .

شما با خرید تور قبرس شمالی میتوانید با استفاده از این پارک آبی از سفر خود لذت ببرید .

حمام بزرگ تاریخی

این حمام پایین تر از سطح خیابان قرار می گیرد و ورودی حمام بسیار زیبا تزئین شده است .

از خدمات این بنا میتوان به ،سونای بخار و ماساژها، علاوه بر معماری تاریخی این مجموعه اشاره کرد .

مناطق دیدنی نیکوزیا: Laiki Yitonia

این منطقه از محبوبیت زیادی برخوردار است ودلیل این محبوبیت وجود رستوران ها، میخانه ها، فروشگاه ها و جاذبه های گردشگری در این منطقه می باشد .

در این مکان میتوانید به راحتی نقشه و بروشورهای رایگان تهیه کنید .

پارک سرزمین عجایب شترمرغ :

پارک خانوادگی و بسیار مناسب برای کودکان که خود را یکی از بزرگ ترین سرزمین و پارک شترمرغ ها در سرتاسر اروپا معرفی می کند. فاصله این مجموعه تا نیکوزیا نیم ساعت می باشد . تورهای راهنما موجود در پارک به شما کمک می کند که اطلاعات بیشتر در مورد این جانوران عظیم الجثه بدست آورید .

شما با خرید تور قبرس شمالی میتوانید از تمامی اماکن نام برده شده دیدن کنید و نهایت لذت را ببرید .

رستورانهای واقع در قبرس شمالی

حالاکه با خرید تور قبرس شمالی به این شهر سفر کردید و بعد از گشت و گذار در این منطقه و استفاده از تفریحات آبی و سرگرم کننده نوبت به معرفی رستورانهای این شهر می رسد

بهتر است بدانید که طعم غذای قبرس مثل کشور ترکیه و یونان است ، به طوری که ترکیبی از تاریخ و سنت  آشپزی در آن راه پیدا کرده و غذاهای محلی قبرس و غذاهای بین المللی، مجموعه ای از غذاهای فوق العاده لذیذ را به وجود آورده

است .

در این بخش سعی داریم تا شما را با برخی از رستورانهای قبرس شمالی آشنا کنیم .

استیک فروشی فوامو، لیماسول : در این مجموعه هر شنبه در محیطی فرهنگی و زیبا ، موسیقی زنده می نوازند .

رستوران پیکسیدا، نیکوزیا : این رستوران  به دلیل جو دوستانه و صمیمی که دارد همیشه شلوغ و یکی از بهترین رستورانهای غذای دریایی قبرس محسوب می شود .

رستوران فانوس، نیکوزیا : در این رستوران طعم غذاهای دنیای عرب مثل کوفته و کباب ترکی را می توانید تجربه کنید  و به هنگام سرو غذا مراسم رقص عربی نیز برگزار می شود .

رستوران بار ایتالیا، نیکوزیا : یکی از لذت بخش ترین خوردنی های این رستوران، خوردن قهوه اول صبح و دیدن طلوع آفتاب بر فراز دریای مدیترانه می باشد .

در این رستوران  فقط لازانیا، پاستا و سایر غذاهای ایتالیایی سرو شود .

رستوران آرتیسان برگر، نیکوزیا : آرتیسان یکی از لوکس ترین  رستوران های قبرس محسوب می شود که در شهرهایی مانند لندن و پاریس، نیز شعبه دارد .

رستوران اولیوتو، پافوس : این رستوران سعی دارد تا با استفاده از سنگ به روشهای قدیمی از یاد رفته ، غذایی سالم تر را ارائه دهد .  غذاهایی که از کوره سنگی بیرون می آید مانند :  فیله گوشت گاو، استیک گوشت راسته، و میگو با طعمی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی .

رستوران آندریا، پافوس : آندریا یک رستوران خانوادگی در قبرس می باشد که آشپزی اصیل قبرس را ارائه می کند و غذاهایی مانند استیک، ماهی، مرغ و غذاهای گیاهی لذیذ سرو می کند .  تمامی مواد لازم برای آشپزی در این رستوران از بازارهای محلی پافوس تهیه می شود  و تازه ترین سبزیجات و ماهی ها را برای طبخ غذا استفاده می شود .

رستوران فت ماما، پافوس: در این رستوران نه تنها غذای بین المللی بلکه غذاهای اصیل قبرس را نیز سرو می کنند و

یکی از بهترین رستورانهای قبرس شمالی محسوب می شود .

رستوران هوکایدو، آییا ناپا: یک رستوران خوب ژاپنی واقع در قبرس شمالی با طبخ غذاهایی مانند : برنج، سوشی و نودل تازه در منوی این رستوران و هوکایدو در شهر آییا ناپا قبرس، گردشگران زیادی که با خرید  تور قبرس شمالی به این شهر سفر کردند را به خود جذب می کند .

شما با خرید تور قبرس شمالی میتوانید در هر کدام از این رستورانهای نام برده و خیلی دیگر با خوردن غذا در هر یک از آنها نهایت لذت را ببرید .

غذاهای قبرس شمالی

در این قسمت میخواهیم تا شما را با چند نمونه از غذاهای محبوب قبرس شمالی آشنا کنیم .

در قبرس همه جور غذاهای محلی  و غذاهای بین المللی را میتوانید تست کنید  اما تا زمانی که در قبرس هستید دقیقا در جایی غذا سفارش دهید  که محلی ها آنجا هستند چون غذاهای آن رستوران هم تازه است و هم خوشمزه  می باشد .

هالومی

برای پخت این غذا در حال حاضر از گوشت گاو استفاده می کنند در صورتی که در قدیم از تزکیب شیر بز و گوسفند تهیه می شده است .

ترکیب اصلی این غذا را پنیر هالومی تشکیل می دهد، باید حسابی سرخ و برشته و به همراه سبزیجات و انواع سس ها سرو شود. هالومی معمولا در ماه های گرم سال به همراه هندوانه بدلیل خاصیت انرژی بخشی و خنک کنندگی سرو می شود .

سوولاکی

در واقع این غذا کباب یونانی است که با تغییر و تحولات کمی به شکل قبرسی طبخ می شود. سوولاکی نوعی  فست فود یونانی هم به حساب می آید  که با تکه های کوچک گوشت درست می شود و گاهی سبزیجات هم در کنار گوشت کباب می شوند. خوردن این غذا به همراه نان پیتا، سیب زمینی سرخ کرده و لیمو دلچسب است .

پستیتسیو

از یونان به جزیره ی قبرس و تبدیل به یکی از غذاهای سنتی این جزیره شده است. این غذا در جشن ها و مراسم خاص پخته می شود و طرز پخت های متنوعی دارد .

معمولا در آن از دارچین، جعفری و نعناع طعم دار استفاده می شود و مواد لازم برای درست کردن آن گوشت، پاستا، پنیر و … است . ترکیبات و شکل ظاهری آن شبیه به لازانیاست و اگر شما هم عاشق این غذا هستید مطمئنا از پستیتسیو خوشتان می آید .

کوپپیا

اگر قبرس بودید و هوس دلمه کردید میتوانید این غذا را سفارش دهید این غذا که از ترکیب گوجه فرنگی، انواع سبزی، گوشت چرخ کرده، برنج، روغن زیتون، فلفل سیاه، نمک، آبلیمو و پیاز درست می شود . این غذا در یونان هم به اسم دلمه شناخته می شود و از غذاهای سنتی قبرس است که هم در جشن ها و هم به عنوان غذای روزانه استفاده می شود .

استیفادو

این غذا ریشه ی یونانی دارد ولی کاملا به سبک و سیاق قبرسی تهیه می شود . در واقع این غذا یک جور خورشت سنتی که با گوشت، ادویه، پونه و سیر و پیاز آب پز درست می شود. ویژگی اصلی این غذا پیاز زیاد آن است  و اگر از طعم پیاز خوشتان می آید حتما ازخوردن این غذا هم لذت می برید .

شفتلیا

سوسیس ها بر روی زغال کبابی و به همراه سبزیجاتی مثل پیاز و جعفری، گوجه فرنگی و … سرو می شود .

کلفتیکو

مواد لازم برای درست کردن این غذا : گوشت بره و سیب زمینی سرخ شده می باشد که این غذا نیز جزو غذاهای محبوب قبرس شمالی محسوب می شود .

اکمک کادایف

این دسر از  آرد، شکر، تخم مرغ و شیر تهیه می شود و طعم شیرین و خوشمزه ای دارد .

کوپس

این غذا  به عنوان پیش غذا و یا بعد از غذا سرو می شود . پوسته ی بیرونی این غذا از گندم، آرد، آب، روغن و کمی نمک تهیه می شود .

داخل این خمیر با گوشت چرخ کرده ، جعفری ، پیاز و انواع ادویه پر و خمیر به شکلی خاص تهیه می شود .

میتوانید با خرید تور قبرس شمالی و سفر به این منطقه از بودن در رستورانهای این شهر و خوردن غذاهای لذیذ لذت ببرید .

مراکز خرید قبرس شمالی

با خرید تور قبرس شمالی حتما دلتان میخواهید کمی برای خودتان و برای دوستان و آشنایتان به عنوان سوغات خرید

کنید .

هر جنسی اعم از خوراکی یا پوشیدنی یا مصرفی، می توانید در فروشگاه های قبرس شمالی بیابید . حتی اگر به دنبال بهترین مارک ها هستید می توانید در قبرس مارک معتبر و اورجینال را پیدا کنید. سوپر مارکت های زنجیره ای نیز وجود دارند که کالاهای مورد نیاز شما در آن ها پیدا می شوند .

فروشگاه مواد غذایی لمار و آسترو از معتبر ترین فروشگاه های مواد غذایی هستند که در قبرس یافت شده اند و  بهترین فروشگاه ها در منطقه گیرنه و نیوکوزیا می باشد .

بازار شمال نیکوزیا

این بازاردر خیابان گیرنه و از منطقه سارایونو به سمت خط سبز واقع شده است .

این اصلی ترین مرکز خرید در نیکوزیاست که می توانید در آن انواع پوشاک، . انواع مختلف، وسایل برقی و… را خریداری کنید .

بازار سرپوشیده ای باندا بولیا

این بازار از دوره عثمانی تابه حال در حال ارائه محصولات لازم به مردم می باشد .

محصولاتی مانند :  گوشت و سبزی جات

آسیک کوما پازاری فاماگوستا (بازار فاماگوستا)

این مرکز خرید جمعه بازار است که در هر جمعه امکان خرید در آن رادارید که واقع در بین پایانه اتوبوس رانی و فروشگاه لمار می باشد .

تور کشتی کروز یونان

تور ارمنستان

تور استانبول

می توانید به تور قبرس آریانهاد رای دهید 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

The last comment needs to be approved.
5 پاسخ
  1. محمد
    محمد گفته:

    ما چند تا دوست هستیم چند روز دیگه میخایم بریم قبرس ترک برای گردش…ولی مارو ترسوندن که امکان ریجکت هستش..ایا صحت داره ..اگه داره راهکارش چی هست؟؟ممنونم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + ده =