تور مراکش

آژانس آریانهاد بزرگترین مجری تور مراکش در ایران است. آژانس آریانهاد در بین سالهای 93 تا 96 میزبان بیش از 3000 مسافر در تور مراکش بوده است. متاسفانه سفارت مراکش در ایران در بهمن ماه سال 96 صدور ویزای مراکش را متوقف کرد. پس از آن در بهار سال 97 پس از قطع یک جانبه تمامی روابط سیاسی با کشورمان بلافاصله سفیر خود در ایران را فراخواند و سفارت مراکش تعطیل شد.

خوشبختانه، هم اکنون صدور ویزای مراکش از طریق سفارتخانه های مراکش در کشورهای همسایه امکان پذیر شده است. در حال برنامه ریزی برای اجرای تور مراکش در تابستان و پاییز 98 هستیم. به زودی پکیج تور مراکش از طریق همین صفحه اعلام خواهد شد.

تور مراکش

برای سفر و خرید تور مراکش باید بدانید این کشور، واقع در شمال غربی آفریقاست .

کشور مراکش یا مغرب دارای ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس است  و ازسمت  شمال با جبل‌الطارق و دریای مدیترانه ، از جنوب با کشور موریتانی و از سمت غرب با اقیانوس اطلس ، همسایه است .

این کشور  نام خود را از  پایتخت قدیم ، یعنی شهر مراکش ،  گرفته است ، که واژه‌ ی بربر به معنی  «سرزمین خدا» است .

در فارسی بیشتر به نام مراکش تا مغرب آن را می شناسند .

نام بین‌المللی پادشاهی مغرب مراکو است که از نام مراکش نشات گرفته است .

نوع حکومت این کشور ،  پادشاهی مشروطه با نظام پارلمانی است .

پایتخت کشور مراکش شهر رباط و شهرهای مهم این کشور،  کازابلانکا ، طنجه، ناظور، محمدیه، آسفی و اگادیر. فاس ، مراکش، طنجه، اگادیر ، ایفرن، مکناس، وجده، تطوان، محمدیه و قنیطره ، هستند .

تور مراکش

مراکش چقدر جمعیت دارد

جمعیت مردم مراکش ، نزدیک به 32.552.000 نفر می باشد .

دین مردم این کشور، اسلام و تعداد اکثر مردمان آن دارای مذهب مالکی و درصد کمی از آنان دارای دین مسیحی و یهودی هستند .

آب و هوای مراکش

بهترین زمان سفر و خرید تور مراکش ، از10 اسفند ماه  تا 10 خرداد ماه و 10 شهریور تا 9 آذرماه  است. در این  فصول پاییزی و بهار به دلیل وجود آب و هوای مناسب ، با دمای میانگین 21 درجه  تا 32 درجه سانتی‌گراد در طول روز، سفر و خرید تور مراکش را به شما عزیزان ، پیشنهاد می کنیم .

در فصل تابستان دمای هوا معمولا تا ۳۷٫۸ درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود .

فصل زمستان آب و هوا  این کشور میانگین 4 تا 15 درجه سانتی‌گراد می باشد .

در کل باید گفت که آب و هوای کشور مراکش  معتدل و بارانی است.

این کشور در مناطق شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب از آب  و هوای اقیانوس اطلس بهره مند است . در مناطق داخلی، مراکش دارای آب و هوای قاره‌ای و در رشته کوههای اطلس بارش برف و باران بیشتراست . مناطق جنوبی این کشور آب و هوای گرم و بیابانی دارد .

فرودگاه مراکش

با خرید تور مراکش شما وارد فرودگاه منارای ، فرودگاهی بین المللی در شهر مراکش می شوید  .

این فرودگاه در 16 کیلومتری شهر مراکش و قطب اصلی پروازهای هواپیمایی پادشاهی مراکش ، واقع شده است .

بعد از فرودگاه محمد پنجم کازابلانکا ، این فرودگاه ، پررفت و آمدترین فرودگاه کشور مراکش به حساب می آید .

که دارای  دو ترمینال مسافربری است  که هر دو در ساختمان بزرگ فرودگاه واقع شده اند.

امکانات فرودگاه منارای شامل : دسترسی به اینترنت ( می توانید با پرداخت هزینه به رستوران و کافه های این فرودگاه ، کارت دسترسی به اینترنت را تهیه و به اینترنت، وصل شوید )

خدمات مالی و تبدیل ارز، خورد و خوراک ، خرید ، دفتر اشیاء گمشده ، پارکینگ و خدماتی دیگر مانند : نمازخانه و مرکز خدمات اورژانسی و غیره .

از دیگر امکانت رفاهی آن ، میتوان به سالن های استراحت آن اشاره کرد .

سالن استراحت پرل  که مربوط به پرواز های ورودی و واقع در ترمینال شماره یک است ، بعد گذر از بخش کنترل پاسپورت قرار گرفته  که بصورت بیست و چهار ساعته در حال خدمات رسانی می باشد و امکان استحمام هم در این مکان وجود دارد .

سالن استراحت پرل که مربوط به پروازهای خروجی است بعد از چک پاسپورت و امنیت فرودگاه قرار دارد .

این سالن هم همانند سالن پرل بخش پروازهای ورودی به صورت بیست  و چهار ساعته به مسافرین عزیز خدمات رسانی می کنند و امکاناتی از قبیل سالن استراحت و امکان استحمام را در اختیار مسافرین عزیز قرار می دهد .

اگر پرواز شما دارای تاخیر است اصلا نگران نباشید ، شما میتوانید برای استراحت به یکی از هتل های ، کنزی فرح و یا منارا موگادور سری بزنید .

فاصله  هردو هتل تا فرودگاه تقریبا هفت دقیقه است که با استفاده از سرویس شاتل فرودگاه و با پرداخت کرایه ، جابجایی مسافران ،  بین فرودگاه و هتل انجام می شود .

با سفر و خرید تور مراکش و طی کردن مسافتی معادل هشت تا الی نه ساعت ( بستگی به نوع ایرلاین و کلاس پرواز ، زمان پرواز و توقف آن متغییر می باشد ) شما وارد فرودگاه این کشور زیبا می شوید و برای جابه جایی از فرودگاه به منطقه مورد نظر ، می توانید از وسایل نقلیه ای مانند اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید .

شما میتوانید با استفاده از اتوبوس هایی که در 800 متری فرودگاه قرار دارند ، خود را به میدان جامع الفنا (مرکز شهر مراکش ) برسانید ،  این اتوبوس ها از فرودگاه تا مرکزشهر مراکش را ، در عرض ۳۰ دقیقه طی می کنند .

تاکسی های فرودگاه را میتوانید ، خارج ساختمان فرودگاه بیابید  . با اینکه هزینه  کرایه های ،  مسیرهای مختلف روی دیوار نوشته شده ، اما آماده چانه زدن با راننده تاکسی ها  باشید. با تاکسی میتوانید  در عرض ۱۵ دقیقه از فرودگاه به شهر برسید .

چگونه به مراکش سفر کنیم

شما میتوانید با خرید تور مراکش از شرکت های توریستی معتبر ، مانند آریانهاد به این کشور سفر کرده و از مناطق دیدنی و تاریخی این کشور دیدن کنید و نهایت لذت را ببرید .

طبق تاریخی که در نظردارید میتوانید بلیط هواپیما و هتل مد نظرخود را رزرو کنید .

هزینه خرید تور مراکش به انتخاب نوع هتل و درجه آن و محلی که واقع شده ، نوع هواپیما و کلاس پروازی و همینطور تعداد شبهای اقامت و تاریخ سفر شما بستگی دارد .

آیا مراکش ویزا می خواهد

برای سفر و خرید تور مراکش نیاز به اخذ ویزای این کشور می باشد .

در نظر داشته باشید که شما با هدف گردشگری ، ویزای توریستی این کشور را دریافت می کنید و در طول اقامت و تور مراکش ، امکان کار و یا اقامت ، بیشتر از مدت  اعتبار ویزای صادر شده را ، ندارید .

اگر شما از طریق شرکت توریستی معتبر مانند آریانهاد اقدام به خرید تور مراکش را داشته باشید ، نیازی به مراجعه به سفارت جهت تکمیل و ارائه مدارک را ، ندارید .

زمان دریافت ویزای مراکش ،  سه هفته کاری یا 21 روز می باشد .

دیدنی های مراکش

با خرید تور مراکش و قدم گذاشتن در این کشور زیبا ، نوبت به دیدنی های تاریخی و تفریحی این کشور می رسد .

جامع الفنا :

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازارهای جهان محسوب می شود که یونسکو هم این مکان را بعنوان شاهکار فرهنگ ، کلامی و معنوی بشریت ، معرفی کرده است .

در ورودی شهر ، میدانی بزرگ در قلب مراکش واقع شده است .

مرکزی پر جنب و جوش و زنده که شامل کلی غرفه از اشیای کهنه و قدیمی ، پارچه ها ، ادویه جات ، با پیشگویان ، نوازندگان ، ماربازان و معرکه گیرانی که به نظر میرسد هیچ وقت این مکان را ترک نمی کنند و همیشه این مکان پر از ، ازدحام مردم  و آنهاست .

شما هم مثل من فکر می کنید شلوغی این مکان فقط برای چند دقیقه و نهایت یک ساعت اول جذاب است و از آن لذت می برید .

بهترین راه حل این است که به یکی از رستوران و یا کافه های روف تاپ بروید و با خوردن یک نوشیدنی دلچسب و یا غذای مورد علاقتان ، برروی پشت بام رستوران ، از تمامی این صحنه ها لذت ببرید .

اگر به دنبال انواع غذاهای محلی، کباب ها و سالادهای مراکشی هستید ، به مغازه هایی بروید که افراد محلی در آن ها غذا می خورند ، غذا خوردن در این مکان ، برای شما بصرفه خواهد بود .

با خرید تور مراکش و دیدن جامع الفنا ، از سفرتان نهایت لذت را ببرید .

مسجد جامع کتبیه

بنایی با شکوه با مناره های نزدیک به 70 متر ، معروف ترین نماد مراکش به حساب می آید .

اگر فاصله ای چند کیلومتری با این بنا داشته باشید مطمئن باشید در هر سمتی که باشید ، میتوانید آن را ببینید .

از افسانه هایی که درمورد این مکان می گویند : بدلیل مشرف بودن آن با حرم سرا فقط یک موذن داشته که آن هم نابینا بوده .

این مکان در کنار باغ کتیبه با درختانی با بوی خوش پرتغال قرار دارد و پیاده ، نزدیک به سه دقیقه از میدان جامع الفنا ، می توانید خود را به این مسجد برسانید .

از منطق مهمی که نزدیکی این مسجد است میتوان به ، کاخ بهیه ، باغ مناره ، موزه مراکش و باغ های ماژورل ، اشاره کرد .

به یاد داشته باشید اگر با خرید تور مراکش قصد بازدید از این مکان و اطراف آن را دارید حتما لباس مناسبی را انتخاب کنید .

این مکان توسط عبدالمومن در سال 1162 ساخته شده است

بهترین زمان بازدید از این مسجد بین ساعت سه تا چهار بعد از ظهر ، زمانی که فعالیت میدان اصلی شروع می شود ، است .

مدرسه بن یوسف

مدرسه ای با بنای زیبا ، که هر گردشگری را به خود جذب می کند .

این مدرسه حدود پانصد سال پیش توسط سعدیون یعنی در سال 1565 ساخته شد و یکی از بزرگترین دانشگاه های الهیات در این کشور محسوب می شود .

(ای کسانی که از در من وارد می شوید ، به امید آنکه از بالاترین انتظارت نیز فراتربروی ) نوشته ای که به هنگام ورود آن را بر روی کتیبه ، مشاهده می کنید و واقعا حس خوبی را به هر گردشگری القاء می کند .

با خرید تور مراکش حتما ازاین مکان زیبا ، دیدن کنید .

مقبره بزرگ سلسله سعدیون

این مقبره متعلق به سعدیون بوده که در سال های 1524 تا 1668 در مراکش حکومت می کردند و  در اصل متعلق به قرن 16 میلادی و آرامگاه 66 نفر از سعدیون و اشخاصی مانند حاکم المنصور، جانشینان وی و اعضای خانواده او بوده که در این محل به خاک سپرده شده اند .

مقبره بزرگ سلسله سعدیون در نزدیکی مسجد کاسبه در میان یک باغ بزرگ قرار دارد و جزو آثار تاریخی و قدیمی مراکش محسوب می شود .

حتما با خرید تور مراکش از این آرامگاه و مقبره دیدن کنید .

کاخ باهیه

این مکان برای سی موسی ، که در گذشته برده بوده و بعد ها به مقام وزیر اعظمی رسید ، ساخته شده و بعد از او به پسر وی، بو احمد رسید .

سی موسی در سال 1894 به درجه وزیر اعظمی رسید و تا زمان مرگش یعنی سال 1900 کنترل دولت را به دست داشت .

کاخ باهیه ، این بنای زیبا به دوقسمت جدید و قدیم تقسیم شده که در قسمت قدیمی آن ، درختان پرتغال و سرو و یاسمن را می توانید  ببینید .

در حال حاضر بخشی از این بنا بدست وزارت فرهنگ اشغال شده و دیگر بخش های باقی مانده ، برای پذیرایی از مهمانان ویژه و خارجی قابل استفاده است .

دار سی سعید، موزه هنرها و صنایع دستی مراکش

این موزه در قصر قدیمی و زیبا بنا شده و یکی از محبوب ترین موزه های مردم شناسی در شهر مراکش است که متعلق به سی سعید برادر کوچک وزیر اعظم بوده و از قصر به موزه در سال 1932 تغییر کاربری داده است .

این مجموعه با شکوه در آخرقرن نوزدهم میلادی بنا شده و از نظر معماری و ساخت ، شباهت زیادی با قصر باهیه مراکش دارد .

فواره اندلسی : حوض و فواره قدیمی، است که نزدیک به در ورودی می باشد و شاهکار بی نظیر از نظر معماری است که  ساخت آن ، شباهتهای زیادی به قصرباهیه مراکش نیز دارد .

این موزه در نزدیکی جاذبه های تاریخی و دیدنی مراکش از جمله : قصر باهیه و جامع الفنا قرار دارد.

با خرید تور مراکش میتوانید  در روزهای چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴:۴۵ دقیقه بعدازظهر  ، برای دیدن از این مکان با شکوه به آن سری بزنید .

موزه مراکش

در مرکز شهر مراکش ، موزه هنری با مجموعه از گلچین های ، هنرهای معاصر ، کتیبه های قرآنی ، سرامیک های محلی و سکه های مراکشی قرار دارد .

دارالفنون منبی در اوایل قرن بیستم ساخته و تا مدتی خانه یکی از وزرای دولت مراکش بود.

با خرید تور مراکش از این موزه دیدن کنید .

قبة المرابطين

قدیمی‌ترین اثر تاریخی مراکش که در قرن دوازدهم میلادی در زمان سلطنت «علی بن یوسف» ساخته و همچنین به عنوان قبة المرابطين شناخته می شود .

کارشناسان اعلام کرده‌اند که ممکن است به‌عنوان وضوخانه‌ی مسجدی که زمانی در کنار درب قرار داشت، مورد استفاده بوده ، گرچه کاربری اصلی آن هنوز مشخص نیست .

  که بسیاری از میراث معماری Almohad این گنبد یکی از معدود بناهایی است که بعد از تخریب شهر، بدست فاتحان

مروارید را نابود کردند، سالم ماند .

با خرید تور مراکش از این بنا دیدن کنید .

باغ ماژورل

این باغ توسط نقاش فرانسوی به نام ژاک ماژورل ، با استفاده از گل های کاکتوس و درختان سرخس و نخل ساخته شد.

او با نقاشی از مردم بومی مراکش به شهرت رسید و معروف ترین یادگاری او به مردم مراکش ،  باغ ماژورل بود .

امروزه به رنگ آبی که او در این مجموعه استفاده کرده ، آبی ماژورلی می گویند .

طراح مد فرانسوی به اسم ، ایو سن لوران این مجموعه را خریداری و پس از مرگ ژاک ماژورل ، خاکستر او را در این باغ پخش کرد .

باغ‌های مناره

یک مکان محلی محبوب برای بیرون آمدن از فشار کارهای روزمره و لذت بردن از آرامش است. استخری بزرگ در مرکز این باغ قرار دارد که در اواخر قرن 19 بر لبه آن لژی زیبا ساخته شد .

این باغ داخل شهری ، سرشار از آرامش و در قلب مراکش قرار گرفته است .

این باغ  آخر هفته‌ها مکانی بسیار مناسب برای مشاهده زندگی بومی خانواده‌های مراکشی است که شما با خرید تور مراکش میتوانید از آن نهایت لذت را ببرید .

پارک ملی توبکال

برای رسیدن به این مکان می‌توانید مسیر روستایی زیبای ،آرمد را انتخاب کنید که چشم اندازهای بسیار زیبا و بکری را دارد .

بلندترین قله این کشور، (مراکش و شمال آفریقا)، به اسم جبل توبکال و برخی از مکان‌های بسیار جذاب برای گردش و تفریح ، در این پارک قرار دارد .

املیل

اینجا ، فضایی آرام و دلنشین است و برای گردشگران و مردمی که مدتی در میان شلوغی مراکش بوده‌اند و به دنبال اندکی آسایش و آرامش هستند ، فرصتی برای استراحت فراهم می‌کند. در این روستا یک قلعه بازسازی شده وجود دارد که در حال حاضر یکی از بهترین و مناسب ترین هتل‌های شهر محسوب می شود .

املیل نقطه شروع برای گشت‌ وگذار در پارک ملی توبکال است .

کازابلانکا

همه ما شهر کازابلانکا، پایتخت تجاری ، شمال قاره افریقا و بزرگترین شهر مراکش را می شناسیم و خالی از لطف نیست ، که در زمان سفر و خرید تور مراکش از این شهر زیبا دیدن کنید .

مجموعه ای از بهترین رستورانهای درجه یک ، بوتیک های لوکس ، هتل های باشکوه و ساختمانهایی که مربوط به دوران استعمار فرانسه است  و خیلی از بازارهای محلی و صنایع دستی در این شهر جای دارد .

شما می توانید با خرید تور مراکش و سفر به این شهر از مناطق دیدنی و همچنان تاریخی آن مانند ، مسجد حسن دوم ، حمام قدیمی ، میدام محمد پنجم دیدن کنید .

رستورانهای مراکش

از گشت و گذار در مراکش که بگذریم بعد از خرید تور مراکش و سفر به این کشور نوبت به رستورانهای این شهر می رسد .

طعم خوب غذاهای این کشور مطمعنا خاطره خوشی را از خرید تور مراکش و سفر به این کشور را برای شما دربر دارد  .

در این قسمت میخواهیم شما را با رستورانهای مراکش آشنا کنیم .

رستوران لو پیلوتیس

این رستوران واقع در کلوب تاهیتی بیچ در کازابلانکا، پذیرای شما گردشگران تور مراکش می باشد .

نمای تراس  بی‌نظیر رستوران لو پیلوتیس ، رو به دریاست و انواع غذاهای اسپانیایی و غذاهای دریایی. ماهی سرخ‌شده و پائیا را می توانید در این رستوران سفارش دهید .

رستوران شز پل

مکانی بسیار شیک  واقع در باغ زیبای آرت دکو که نان‌های آن  بسیار معروف و مکانی بسیار عالی برای دورهمی‌های دوستانه و عصرگاهی می باشد .

رستوران نجمت سوافین

در کنار رودخانه اود ، رستورانی با  مکانی رمانتیک و  منوی منحصر به فرد وغذاهای محلی مراکش ، منتظر شما و گردشگران مراکش می باشد. صرف غذا بر بام این رستوران زیبا بسیار دلچسب است .

رستوران کاسا گارسیا

ماهی اسپانیایی این رستوران معروف است . این رستوران نزدیک دریا است و نمای زیبا به همراه نسیم خنک لذت غذا را چندین برابر می‌کند .

کافه فرانسه

از قدیمی‌ترین بناهای مراکش این کافه محسوب می شود .

هنگام غروب آفتاب ، تراس این کافه نمای بسیار زیبایی را دارد ، به یاد داشته باشید که غذاهای این رستوران به خوبی قهوه‌هایش نیست و حتما در زمان سفر و تور مراکش ، نوشیدن قهوه در این کافه  را از یاد نبرید .

رستوران مراکش

یک رستوران بسیار عالی که غذاهای مراکشی و آسیای شرق را در اختیار شما قرار می دهد .

به دلیل قرار گرفتن این رستوران در خیابان شلوغ و پر رفت و آمد کاسترو ، همیشه شلوغ است .

از امکانات این رستوران غذای بیرون ‌بر، صرف غذا در فضای باز، منوی مخصوص گیاهاخواران می باشد .

رستوران بو اند زین

یکی از شیک ‌ترین و مدرن‌ترین رستوران‌های مراکش ، رستوران بو اند زین می باشد .

از ویژگی‌های این رستوران غذای خوشمزه و کارکنان بسیار مودب و خوش‌ برخورد آن است .

رستوران دار توریا

این رستوران فقط برای وعده شام پذیرای مشتریان عزیز می باشد .

این رستوران با غذاهای مراکشی و فضایی دلنشین مناسب‌ترین انتخاب برای خانواده‌ها است .

خرید سوغات

با سفر و خرید تور مراکش ، از خرید سوغات برای عزیزانتان غافل نشوید .

شما میتوانید در زمان سفر و تور مراکش ، برای دوستان و آشنایانتان سوغات خریداری کنید ، تا آنها هم بدانند تا در این سفر چقدر جایشان کنار شما خالی بوده.

سوغاتی مانند : فرش ، زیورآلات نقره و اشیای عتیقه ، سوزن‌دوزی ، صنایع دستی فلزی ، روغن آرگان یا ارقان ، چرم ، ادویه ، صنایع دستی سرامیکی ، لباس  و غیره

مراکز خرید مراکش

شما میتوانید در طول سفر و تور مراکش به مراکز خرید معروف ، شهرهای کازابلانکا، مراکش، رباط ، الجدیده و طنجه ، سری بزنید و از سفر و خرید خود ، نهایت لذت را ببرید .

موراکو مال – مرکز خرید آنفاپلیس ( کازابلانکا ) – منارا مال – بازار فربلانتیرز ( محله ملاح در مراکش ) – مجتمع تجاری ال مازار ( مراکش ) –  مگا مال ( رباط ) – بازار مارش ( شهر الجدیده ) – مرکز خرید مرحبا ( شهر الجدیده ) – مرکز خرید سوکو آلتو ( طنجه ) – سیتی مال ( طنجه )

می توانید به تور مراکش آریانهاد رای دهید 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4٫75 out of 5)

Loading...

The last comment and 9 other comment(s) need to be approved.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =